Jūnijs apdrošināšanā

Latvijas lielākās apdrošināšanas sabiedrības „Balta” (RSA Grupa) Atlīdzību dienesta dati liecina, ka jūnijā salīdzinājumā ar maiju trīskāršojies ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros bijuši iesaistīti motociklisti, taču kopumā OCTA apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits jūnijā salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn samazinājies par vairāk nekā trešdaļu. Šogad biežāk nekā 2011. gada jūnijā ceļotāji ir saskārušies ar akūtām saslimšanām, kā arī, salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, jūnijā pieaudzis darbavietās gūto traumu skaits.

Auto apdrošināšana

Lai arī šā gada jūnijā, salīdzinot ar pērno gadu, KASKO atlīdzību pieteikumu skaits nav mainījies, „Baltas” fizisko personu KASKO apdrošināšanas datu analīze liecina, ka maijā un jūnijā transporta līdzekļu īpašnieki biežāk cietuši no vandālisma. Salīdzinot ar gada pirmajiem četriem mēnešiem, šādu negadījumu skaits ir dubultojies. Līdzīga tendence novērota arī iepriekšējos gados, un to iespējams skaidrot ar vasaras sezonā pieaugošo masu pasākumu skaitu, kuros cilvēki pastiprināti lieto alkoholu un uzvedas vieglprātīgi, kā rezultātā nereti cieš arī transporta līdzekļi.

Jāatzīmē, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, jūnijā tāpat kā šā gada maijā ir saglabājies augsts sadursmju ar citiem transporta līdzekļiem biežums. Lielākoties gan tie bijuši nelieli vai vidēji smagi negadījumi, kuru atlīdzības summa nepārsniedz tūkstoš latu.

OCTA atlīdzību apjoms, salīdzinot ar 2011.gada jūniju, ir krities par 31%. Tomēr siltā laika iestāšanās paliekošas sekas atstājusi arī OCTA apdrošināšanas statistikā. Salīdzinot ar maiju, jūnijā trīskāršojies OCTA apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumiem, kuros bijuši iesaistīti motocikli. Lielākā atlīdzība par motociklam nodarīto zaudējumu tika izmaksāta 7400 LVL apjomā.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana

Kaut arī jūnijā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nelaimes gaidījumu pieteikumu skaits ir palielinājies vien par 4 procentiem, „Baltas” izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms ir pieaudzis par 16.5 procentiem, kas liecina, ka šogad nelaimes gadījumos gūtās traumas ir bijušas ar nopietnākām sekām nekā pērn. Joprojām izplatītākās ir sadzīves traumas – kritieni, dažādu priekšmetu uzkrišana un suņu kodumi. Tāpat jūnijā arī saņemts atlīdzības pieteikums par noslīkušu personu.

Būtiski atzīmēt, ka jūnijā, salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, par diviem procentiem palielinājies darbavietā gūto traumu skaits, turklāt vienā gadījumā darbinieks no gūtajām traumām darbavietā miris. Darbavietās negadījumi visbiežāk saistīti ar celtniecības un transportēšanas darbiem.

Ceļojumu apdrošināšana

Šā gada jūnijā tūristi negadījumos cietuši par 18 procentiem biežāk nekā 2011. gada attiecīgajā mēnesī. Tomēr izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms salīdzinājumā ar pagājušā gada statistiku pieaudzis tikai par pieciem procentiem. Tas skaidrojams ar to, ka šogad jūnijā būtiski pieaudzis nelielu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits. Tā, piemēram, salīdzinot ar iepriekšējo mēnešu vidējo statistiku, nelielo apdrošināšanas atlīdzību gadījumu pieteikumu skaits audzis par 69 procentiem. Neskatoties uz to, jūnijā izmaksāto ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību apjoms, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pieaudzis par 68 procentiem.

Visbiežāk tūristi sūdzējušies par paaugstinātu ķermeņa temperatūru, augšējo elpvadu iekaisumu, sāpēm vēderā vai ausu iekaisumu. Savukārt, salīdzinot ar šā gada maiju, kad tika novērots ceļojumos gūto traumu skaita pieaugums, jūnijā tas atgriezies iepriekšējo mēnešu līmenī. Visbiežāk ceļojuma apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi saņemti no Bulgārijas, Turcijas un Grieķijas.

Īpašumu apdrošināšana

Īpašuma apdrošināšanā, salīdzinot ar pērno gadu, jūnijā atlīdzību pieteikumu skaits samazinājies par 20 procentiem. Tomēr, analizējot izmaiņas izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjomos gada griezumā, vērojams samazinājums tikai par trim procentiem, kas liecina, ka šā gada jūnijā vidējās pieteiktās apdrošināšanas atlīdzības apjoms ir bijis ievērojami lielāks. Līdzīga tendence iezīmējas arī, salīdzinot maija un jūnija datus, jo, kaut arī jūnijā dabas stihiju izraisīto negadījumu skaits bijis mazāks nekā maijā, to nodarīto zaudējumu apjoms bijis līdzvērtīgs.

Apliecinot maija statistikas datos novēroto tendenci, arī jūnija apkopotie dati liecina, ka šogad no dabas stihijām būtiskākos postījumus radījis zibens – no visiem atlīdzību pieteikumiem 3,8 procenti saistīti ar zibens nodarītiem bojājumiem.

Attiecībā uz privātpersonu mantas apdrošināšanu dati liecina, ka jūnijā 16 procenti atlīdzību pieteikumu bijuši saistīti ar zādzībām ārpus klientu dzīvesvietas. Izplatītākās bijušas velosipēdu zādzības, kā arī vērtīgu mantu zādzības no transporta līdzekļu saloniem. Apdrošināšanas sabiedrība „Balta” atgādina – atstājot vērtīgas mantas automašīnas salonā, būtiski pārliecināties, ka tās nav redzamas garāmgājējiem, tāpat vēlams atcerēties, ka, plānojot atstāt mantas automašīnas bagāžas nodalījumā, labāk to izdarīt pirms automašīnas novietošanas stāvvietā, lai zagļi nevarētu novērot, ka kaut kas tiek slēpts!


Atpakaļ